Jernalderen
I jernalderen utviklet kunsten seg videre, særlig når det kom til kunst brukt i begravelser og på gravplasser. Det ble populært med flotte graver, med gravkammer av tre som lignet hus, og i tillegg ble de døde ofte begravet med en firehjulet vogn.
Keramikk (kunst laget med leire som varmes opp) ble også viktig i jernalderen, og kunstverkene ble ofte vakkert pyntet, gjerne med metallmønstre. La Tène, også kalt keltisk kunst, ble utviklet i denne perioden, rundt 500 år f.Kr.
I jernalderen ble bruken av jern ganske vanlig, det ligger jo i navnet, særlig til å lage våpen. Folk lagde sverd og skjold, ofte vakkert pyntet med utsmykninger av bronse. Jo mer pyntet og flotte våpnene var, desto viktigere og mektigere var krigeren.