Piratene begynte å marsjere oppover stranda med sverdene hevet, da et skrik kom skjærende gjennom den kalde morgenluften. Robin kjente igjen den stemmen med det samme han hørte den.
Det var bare én person som kunne lage en sånn lyd som fikk hjertet til å stoppe og hårene til å reise seg på ryggen.
Det var prinsesse Leila som skrek så fryktelig. Hun var i fare! Piratene får vente, tenkte Robin, og sprang opp mot veien til slottet.
Da han kom frem til slottet, stanset Robin opp for å få et lite overblikk. Han kikket opp på de falmende stjernene, men de forsvant bak en stor sky. Robin var alene, og med prinsesse Leilas soverom på den andre siden av slottet, måtte han først krysse gårdsplassen. Han trengte en forkledning!