Ingeborg maste nok Amalie for at hun skulle si ja til å gifte seg med Bernt Ulrik, for familien Müller var en rik familie som mange opp til.

Bernt Ulrik var kaptein et skip, og rett etter bryllupet ble Amalie med ham ut en lang sjøreise, blant annet til Mexico og Jamaica. Da de kom hjem, bosatte de seg i Bergen igjen.

Amalie fikk to sønner med Bernt Ulrik, Jacob i 1866 og Ludvig i 1868. Fra 1869 til 1871 var både Amalie og sønnene med en lang reise jorden rundt. Ekteskapet med Bernt Ulrik var veldig vanskelig, og Amalie ville skille seg fra han lrik fordi han var utro. Familien hans maste Amalie om at hun skulle la det være. Det ville nemlig bli en skandale og de var redde for at folk ville baksnakke dem. Til slutt fikk Amalie et nervøst sammenbrudd av alt maset, og i desember 1877